od 4 do 7 na stacji 1080AM
Kurs Walut NBP
Waluta Kurs
USD USD 3.8132 PLN
CAD CAD 3.0783 PLN
EUR EUR 4.5366 PLN
GBP GBP 5.2883 PLN
JPY JPY 0.034513 PLN
pomocmisyjna.com
Towarzystwo Opieki

Oddali cześć tym, którzy ginęli za Polskę

http://stblase.info/DSC_0530.JPGw 1918 roku Polska uzyskała niepodległość. 123 lata trwała okupacja ościennych państw. Wielu pamięta tą datę, gdyżdaje ona nadzieję na lepsze jutro. System komunistyczny często nazywany jest 4 Rozbiorem Polski, gdyż Polska uzależniona była całkowicie od decyzji Związku Radzieckiego. Niestety wiele organizacji zaczyna zapominać skąd się wywodzą. Zaczynają wręcz siać nienawiść do ludzi którzy tą pamięć chcą utrzymać. Mówią jesteśmy w Ameryce – cóż nas obchodzą sprawy polskie?

Zapytajmy każdego Niemca, Francuza, czy nawet Amerykanina, gdziekolwiek by nie był, jak długo by tam mieszkał, nawet mając obywatelstwo innego kraju zawsze pamięta o swoim ojczystym kraju, tam gdzie się urodził i wychował i w tym duchu wychowuje swoje dzieci. Tylko w Polsce politycy nie mówią już jesteśmy Polakami, lecz zamiast tego mówią jesteśmy Europejczykami. Zapominają kim są, skąd się wywodzą.

Na szczęście w Chicago i okolicach nie brakuje osób chcących pamiętać o swoich korzeniach. Są to też osoby o szczególnych upodobaniach w dziedzinie motoryzacji, uwielbiają jeździć motorami. To jest ich hobby. To szczególne zainteresowanie połączyło tych ludzi w kluby, gdzie spotykają się, dyskutują i pomagają sobie na wzajem.

Nie zapomnieli też że nawet mieszkając tutaj w Stanach Zjednoczonych, są też polakami. Że ich pierwszą ojczyzną jest Polska. Szukając uroczystości które mają odbyć się z okazji 11 listopada, takiej nie znaleźli, postanowili uczcić to szczególne święto. Niestety 11 listopada wypada w poniedziałek, tak więc dzień w USA pracujący, postanowili zorganizować te uroczystości w sobotę 9 listopada, w przeddzień miesięcznicy katastrofy smoleńskiej, aby te dwie uroczystości ze sobą nie konfliktowały. Postanowili uczcić to święto pod Pomnikiem Katyńskim w Niles.

Organizacją zajęły się Kluby Motocyklowe http://stblase.info/DSC_0595.JPGAnders, Legacy, Rajd Katyński. Nie zabrakło też i innych klubów z okolicy. Uroczystości rozpoczęły się od Hymnu Polski odśpiewanego w całości. Ponieważ są to też osoby wierzące, cała uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą. Kazanie muszę przyznać było wspaniałe, nawiązujące tak do tej historycznej daty, jak i też do obecnej sytuacji w Polsce. W trakcie nabożeństwa, jak i całej uroczystości pięknie śpiewał Chór Padarewskiego. Na zakończenie mszy odśpiewano Bogurodzicę. Po mszy świętej nastąpiły krótkie przemowy, w czasie których dało się słyszeć wołania „Wolna Polska”, „Niepodległa Wielka Polska”, Dziękujemy” oraz inne. Uroczystości zwięczone zostały złożeniem wieńców pod pomnikiem Ofiar Katynia, przez niektórych też nazwanym i ofiar Smoleńska.

Słowa które usłyszeli obecni na uroczystościach, to były te właściwe, bez zbędnych upiększeń, mówione od serca. Docierające też do serc słuchających, dla których nasza ojczyzna Polska jest skarbem, matką, która nas wychowała, gdzie chcielibyśmy się czuć bezpiecznie. Gdzie wielu zapewne chciało by wrócić. Niestety słusznie niektórzy zauważyli że Polska znowu zaczyna być zależna od innych państw, polityków, czy biznesów, gdzie majątek społeczny został rozsprzedany niekoniecznie w sposób właściwy i legalny, inaczej mówiąc – rozkradziony.

Tak więc mówcy nie raczyli nas górnolotnymi przemówieniami, lecz stwierdzili że dla nich ojczyzna zajmuje właściwe miejsce w ich sercach. Oznacza to też że kluby motocyklowe to nie tylko osoby z miłością do jednośladów, ale że w ich sercach jest też ojczyzna Polska, która potrzebuje pomocy. Oby jak najwięcej takich Polaków było w USA, którzy nie zapominają gdzie się urodzili, albo w jakiej rodzinie wychowali. Żeby kochać Ojczyznę zawsze, żeby jej bronić, tak od wrogów, jak i od złego słowa. Smutno że niektóre organizacje, mieniące się polonijnymi, próbowały na różne sposoby storpedować te uroczystości. Kochać mamy ojczyznę nie za dotacje jakie

niektórzy dostają od rządu Polski, lecz dlatego że to nasza ojczyzna.

http://stblase.info/DSC_0658.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://stblase.info/DSC_0684.JPG

Radio Links
Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime Web Proxy