od 4 do 7 na stacji 1080AM
Kurs Walut NBP
Waluta Kurs
USD USD 3.7185 PLN
CAD CAD 3.0569 PLN
EUR EUR 4.5027 PLN
GBP GBP 5.2369 PLN
JPY JPY 0.033908 PLN
pomocmisyjna.com
Towarzystwo Opieki

W tym tygodniu w programie „ Pomocna Dłoń”…

W tym tygodniu w programie „ Pomocna Dłoń” gościła u nas Pani Adwokat Agnieszka Dębicki, z którą rozmawialiśmy na temat prawa jazdy dla nieudokumentowanych imigrantów.
5 Faktów, które warto wiedzieć na ten temat:
1. O “Temoporary Visitor Driver’s License może ubiegać się każdy, kto urodził się w innym kraju, lecz aktualnie mieszka w stanie Illinois.
2. Prawo jazdy TVDL służyć ma wyłącznie legalnemu prowadzeniu pojazdu, ale nie jest dokumentem identyfikacyjnym. Na fioletowej karcie widnieć będzie napis “not valid for identification”.
3. Aby składać wniosek o prawo jazdy TVDL aplikant musi udowodnić, że mieszka w stanie Illinois przez co najmniej 1 rok. Musi posiadać ważny dokument paszportowy, gdzie widnieje jego podpis, a także dokument potwierdzający aktualny adres . Poza tym osoba taka musi zdać egzaminy, przejść badanie wzroku i wnieść opłatę w wysokości $30.00 w jednym z 25 biur Sekretarza Stanu (UWAGA !!! przed złożeniem wniosku należy umówić się na spotkanie telefonicznie lub za pomocą strony internetowej: www.cyberdriveillinois.com ).
4 .Tymczasowe prawo jazdy nie będzie ważne bez okazania ubezpieczenia, a także będzie przyznawane na trzy lata z możliwością przedłużenia.
5. Szacuje się, że z prawa do wyrobienia prawa jazdy skorzysta w Illinois około 250 tys. nieudokumentowanych imigrantów. Na mocy ustawy SB 957 nasz stan dołączy do Nowego Meksyku i Waszyngtonu – gdzie nieudokumentowani imigranci mają prawo posiadania tego dokumentu. W Utah nielegalni imigranci mogą otrzymać jedynie pozwolenie na prowadzenie pojazdów.

Więcej szczegółowych informacji u Agnieszki Dębicki :
Debicki Law Group
832 E. Rand Road, Suite 15
Mount Prospect, Illinois 60056
Telefon (847) 398-6500 lub strona www.debickilaw.com

Dziękujemy

Radio Links
Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime Web Proxy